Menu
Alışveriş Sepetim

Mutfak Tartısı

Elektrikli Mutfak Aletleri

Evimizin her alanı özel ama bütün ailenin sık sık bir araya geldiği sohbetler edip, güzel yemekler yediği mutfak en özel alanlardan biri olabilir bir çoğumuz için. Mutfakta yardımcımız olan birçok ürüne bugün anında ulaşabiliyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde artık yemek yapmak, hazırlamak ve her şeyi çeşitlendirmek mümkün. Yeter ki siz yaratıcılığınızı kullanın. Elimizin altında blendermutfak robotutost makinesi ve yüzlerce çeşitte elektrikli küçük mutfak aletleri var. Elektrikli mutfak aletleri çok yönlü olmalarının yanı sıra mutfağınız için dekoratif ürünlerdir. Her gün yüzlerce ürün tasarlanıyor ve bu tasarlanan ürünleri mutfak tasarımınıza göre farklı renk ve modellerde tercih edebilirsiniz. Yeni evlenen ya da mutfağını ve evini yenileyen tanıdıklarınız için elektrikli mutfak aletlerini hediye olarak tercih edebilirsiniz. İhtiyaca ve işlevselliğe yönelik yapılan alışverişlerde renk, stil ve marka tercihini en sevdiğiniz tasarımlara yönelik gerçekleştirebilirsiniz. Hediye alınırken en çok tercih edilen ürünlerin başında gelenler ise kahve makineleriçay makineleri olarak gözlemleniyor.

Onlarca markanın her an yeni olarak tasarlayıp satışa sunduğu binlerce ürün arasından ne alacağını bilemiyor olabilirsiniz bunlar için pratik elektrikli mutfak aletlerine bir göz gezdirmekte fayda var. Pratik elektrikli mutfak aletleri ise karşımıza elektrikli mutfak seti olarak çıkabilir. Elektrikli mutfak setleri ise dörtlü, beşli aksesuarlar dahilinde olan blender setleri olarak tanımlanabilir. Bunlarla birlikte mutfak şefleri ve yoğurt makineleri sayabiliriz.

 

Elektrikli Mutfak Aletleri Olarak Hangi Ürünler Tercih Edilebilir

Fonksiyon ve ihtiyaca yönelik tercih edilen elektrikli mutfak aletleri mutfakta zaman geçirenlerin ve hazırlayacağı yemeği, tatlıyı daha kısa sürede yapmak isteyenlerin tercih edeceği birçok ürün mevcut. Son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden yoğurt yapma makinesi doğal ev yoğurdu yemek isteyenlerin önceliği haline geldi. Sabah uyandığında kahvesi hazır olsun isteyenler ise zaman ayarlı filtre kahve makinesi sıkça satın alınan ürünlerdendir.  Sabah kahvaltısını pratik ve lezzetli yapmak isteyen kişiler ise tost makinesi satın almayı tercih ediyorlar. Tost makinesi elektrikli mutfak aletleri tavsiye listelerinin başında kendisine yer buluyor. Sabahları iş ve okula gidenler için hızla hazırlanarak lezzetli bir seçeneğe dönüşen tostlar herkes için kurtarıcı bir opsiyon oluyor. Birçok ihtiyacı aynı anda karşılayan mutfak robotları ise elektrikli ev aletleri içinde sıkça tercih ediliyor. Mutfak robotları elektrikli mutfak aletleri tavsiye listesinde ise smoothie blenderlarırende makineleri, doğrama makineleri en baş sıralarda geliyor. Yemek yapım ve hazırlama sürecinde enerjiden ve zamandan tasarruf edebileceğiniz doğrama, rende, çırpma aletleri ise mutfağınızda mutlaka bulundurulması gereken ürünlerdir. Satın alınan mutfak gereçleri hem profesyonel yemekler hazırlamanıza hem de zaman kazanmanıza büyük ölçüde yardımcı olurlar. Her sofranın vazgeçilmezi arasına çay eklenebilir. Çay makineleri ve kettle sayesinde ise çay demleme, su kaynatma işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. En çok sevilen yemeklerin başında patates kızartması, köfte gibi kolayca hazırlanarak lezzetli bir seçenek sunan kızartmalar geliyor. Ancak bu kızartmalar bütün evin yağ kokmasına sebep olabiliyor. Yağ kokusunu sevmeyenler ve daha az yağda daha sağlıklı yemekler hazırlamak isteyenler için önümüze fritöz seçenekleri çıkıyor. Güvenilir markalardan satın alacağınız fritöz daha az yağlı ve sağlıklı kızartmalar yapabilmek için başlıca yardımcınız olacaktır.     


Bütçe Dostu Blender Modelleri Yenigibial’da

 

Blender mutfaktaki en iyi yardımcımız. Acil durumlarda veya tarifi doğru yapabilmek için her zaman bir blender’a ihtiyaç duyuyoruz. Pratik ve kullanışlı olması hemen hemen her yemek için kullanım fonksiyonlarının olması blender’ın mutfakta en iyi yardımcımız olmasını sağladı. Pratik ve leziz yemekler hazırlama görevi artık sadece bizlere değil mutfaktaki yardımcılarımıza düşüyor.

Blender Model ve Fiyatları

Blender mutfağınıza girdiğiniz anda elinizin altında olması gereken çok fonksiyonlu bir mutfak robotudur. Kek ve pasta için hamur karıştırmasından, mayonez yapmaya, Smoothie yapımından, sebze, meyve ve kuruyemiş parçalamaya kadar birçok özelliği ve kullanımına göre birden fazla aksesuarı bulunan bir elektrikli mutfak aletidir. Farklı model ve fonksiyonlarda bulabileceğiniz blender modellerini her bütçeye göre de kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Blender kullanımı

Blenderınız ve aksesuarlarını öncelikle mutfakta daima kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerde saklamalısınız. Sürekli onu aramaya, dolapları dağıtmaya gerek kalmadan mutfak tezgahına yakın bir yerde saklarsınız işiniz kolaylaşacaktır. Blender bir sürahi benzeri hazne, kesme, biçme, çırpma vb. fonksiyonlara sahip aksesuarlardan oluşan onlarca işlemi tek başına yapabilen bir üründür. Haznenizin içine neyi çırpmak, doğramak veya kesmek istiyorsanız ürünlerinizi koyduktan sonra ona uygun başlığınızı seçerek işeme başlayabilirsiniz. İstediğiniz işlemi sadece dakikalar içinde yapabilirsiniz.

 

Hangi Blender Setini Satın Almalıyım

Günlük temel ihtiyaçlarınıza yönelik blender seçimi mutlaka gözden geçirilmesi gereken bir durumdur. Mutfağınızın ve saklama alanlarınızın miktarı da buna örnek olabilir. Çok aksesuarlı blender modellerinde aksesuarlarından en verimli şekil faydalanmak için bu ürünlerin nerede saklanacağını da hesap etmek gerekebilir ayrıca aksesuarlar ve sizin kullanım ihtiyacınızın doğru orantılı olması önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Küçük mutfaklarda ya da çok fazla aksesuarla ilgilenmek istemeyen kişiler içinse çubuk blender modelleri doğru tercih olabilir. Farklı bıçak seçenekleriyle doğrama ve karıştırma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sağlıklı içecekler hazırlamak isteyen kişiler özellikle sporcu veya sağlıklı beslenen, çocukları için meyve püresinden meyve suyu üretmek isteyenler Smoothie blender çeşitlerini inceleyebilirler. Mutfakta zaman geçirmeyi seven kek, pasta, börek gibi normalde yoğun kas gücü gerektiren gıdaları yapmayı ve hazırlamayı tercih edenler için çok parçalı blenderlar her aksesuarın kullanımını gerektireceği için daha uygun olacaktır.

Blender setlerinin sunduğu işlevsel özellikler

İhtiyaca yönelik satın alınan blender setleri, çeşitli işlevlere sahip aksesuarlarıyla mutfakta birçok işin halledilmesi amacıyla tasarlanmışlardır. Blender setlerinin aksesuar parçalarına göre fiyat farklılıkları görülmektedir. Çoklu aksesuar blender setlerinin ise en çok tercih edileni üç parçalı blenderlardır. Bu blender setlerinin içinde el blenderı, mikser ve rondo bulunmaktadır. İşlevselliği ve az yer kaplaması ile en çok tercih edilen ürünlerdir. Set içerisinde bulunan mikser genellikle karıştırırken kas gücü gerektiren kek ve hamur yapımında kullanılır. Uzun süreler boyunca karıştırmaya gerek kalmadan birkaç dakika içinde hazırladığınız gıdayı istediğiniz kıvama getirebilir. Bazı Blender setleri içindeki mikserler karıştırma kabı ve standına sahip olurken bazılarında aynı zamanda iki parça olarak gelmektedir. Birçok markanın ürettiği blender setleri içindeki aparatlar ısıya dayanaklı olarak tasarlanıyor böylece yemeğinizi ocaktayken de karıştırma veya çırpma fırsatını sunuyor. Karıştırma ve çırpma fonksiyonlarının yanı sıra doğrama ve rendeleme seçeneklerini de sunuyor. Blender setlerinin içinde bulunan doğrayıcı parçalar kıyma ve doğrama işlemlerini her zamankinden daha fazla kolaylaştırır. Çocukların günde alması gereken vitaminler sebze ve meyvelerde bulunur. Sebze ve meyve yemeyi sevmeyen çocuklara çeşitli tariflerle yapılacak çorba, yemek ve meyve suları sayesinde hem sebze hem meyve yemesine teşvik edilir.

Blenderlar kaç watt güce sahiptir

Blender arasında zorlu ezme ve doğrama işlemleri için 1800 watt olanlar üretilmiştir bunlar daha çok profesyonel mutfaklarda kendisine yer bulur 1800 watt blenderlara alternatif olarak ise 1000 watt blender günlük yaşamımızda kullanılması için uygundur. 500 watt blender ise daha çok Smoothie ve çeşitli sebze meyvelerin karıştırılması için yeterli bir güce sahiptir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.