Menu
Alışveriş Sepetim

Kettle

Elektrikli Mutfak Aletleri

Evimizin her alanı özel ama bütün ailenin sık sık bir araya geldiği sohbetler edip, güzel yemekler yediği mutfak en özel alanlardan biri olabilir bir çoğumuz için. Mutfakta yardımcımız olan birçok ürüne bugün anında ulaşabiliyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde artık yemek yapmak, hazırlamak ve her şeyi çeşitlendirmek mümkün. Yeter ki siz yaratıcılığınızı kullanın. Elimizin altında blendermutfak robotutost makinesi ve yüzlerce çeşitte elektrikli küçük mutfak aletleri var. Elektrikli mutfak aletleri çok yönlü olmalarının yanı sıra mutfağınız için dekoratif ürünlerdir. Her gün yüzlerce ürün tasarlanıyor ve bu tasarlanan ürünleri mutfak tasarımınıza göre farklı renk ve modellerde tercih edebilirsiniz. Yeni evlenen ya da mutfağını ve evini yenileyen tanıdıklarınız için elektrikli mutfak aletlerini hediye olarak tercih edebilirsiniz. İhtiyaca ve işlevselliğe yönelik yapılan alışverişlerde renk, stil ve marka tercihini en sevdiğiniz tasarımlara yönelik gerçekleştirebilirsiniz. Hediye alınırken en çok tercih edilen ürünlerin başında gelenler ise kahve makineleriçay makineleri olarak gözlemleniyor.

Onlarca markanın her an yeni olarak tasarlayıp satışa sunduğu binlerce ürün arasından ne alacağını bilemiyor olabilirsiniz bunlar için pratik elektrikli mutfak aletlerine bir göz gezdirmekte fayda var. Pratik elektrikli mutfak aletleri ise karşımıza elektrikli mutfak seti olarak çıkabilir. Elektrikli mutfak setleri ise dörtlü, beşli aksesuarlar dahilinde olan blender setleri olarak tanımlanabilir. Bunlarla birlikte mutfak şefleri ve yoğurt makineleri sayabiliriz.

 

Elektrikli Mutfak Aletleri Olarak Hangi Ürünler Tercih Edilebilir

Fonksiyon ve ihtiyaca yönelik tercih edilen elektrikli mutfak aletleri mutfakta zaman geçirenlerin ve hazırlayacağı yemeği, tatlıyı daha kısa sürede yapmak isteyenlerin tercih edeceği birçok ürün mevcut. Son zamanların en çok tercih edilen ürünlerinden yoğurt yapma makinesi doğal ev yoğurdu yemek isteyenlerin önceliği haline geldi. Sabah uyandığında kahvesi hazır olsun isteyenler ise zaman ayarlı filtre kahve makinesi sıkça satın alınan ürünlerdendir.  Sabah kahvaltısını pratik ve lezzetli yapmak isteyen kişiler ise tost makinesi satın almayı tercih ediyorlar. Tost makinesi elektrikli mutfak aletleri tavsiye listelerinin başında kendisine yer buluyor. Sabahları iş ve okula gidenler için hızla hazırlanarak lezzetli bir seçeneğe dönüşen tostlar herkes için kurtarıcı bir opsiyon oluyor. Birçok ihtiyacı aynı anda karşılayan mutfak robotları ise elektrikli ev aletleri içinde sıkça tercih ediliyor. Mutfak robotları elektrikli mutfak aletleri tavsiye listesinde ise smoothie blenderlarırende makineleri, doğrama makineleri en baş sıralarda geliyor. Yemek yapım ve hazırlama sürecinde enerjiden ve zamandan tasarruf edebileceğiniz doğrama, rende, çırpma aletleri ise mutfağınızda mutlaka bulundurulması gereken ürünlerdir. Satın alınan mutfak gereçleri hem profesyonel yemekler hazırlamanıza hem de zaman kazanmanıza büyük ölçüde yardımcı olurlar. Her sofranın vazgeçilmezi arasına çay eklenebilir. Çay makineleri ve kettle sayesinde ise çay demleme, su kaynatma işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. En çok sevilen yemeklerin başında patates kızartması, köfte gibi kolayca hazırlanarak lezzetli bir seçenek sunan kızartmalar geliyor. Ancak bu kızartmalar bütün evin yağ kokmasına sebep olabiliyor. Yağ kokusunu sevmeyenler ve daha az yağda daha sağlıklı yemekler hazırlamak isteyenler için önümüze fritöz seçenekleri çıkıyor. Güvenilir markalardan satın alacağınız fritöz daha az yağlı ve sağlıklı kızartmalar yapabilmek için başlıca yardımcınız olacaktır.     


Gün içinde kendimize mutlaka çeşitli içecekler hazırlıyoruz. Kahvaltı hazırlığı yaparken öncelikle güzel bir çay demliyoruz. Karadeniz bölgesinde özenle toplanan çay yaprakları kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmez içeceklerinden. Her yıl kahve tüketimi bir sonraki yıla oranla artış gösteriyor. Bununla birlikte birçok firma Türkiye’de en çok tüketilen Tük kahvesi için Türk kahvesi makineleri geliştiriyor. Kahve makinelerinin ardından hem ulaşması hem yapması daha da kolaylaşan Türk kahvesi her evde ve iş yerlerinde sarsılmaz yerini alıyor. Türk kahvesi, Türkler tarafından geliştirilen pişirme ve hazırlama metodunun adıdır. 1543 yılında Yemen Valisi Özdemir Paşa, lezzetine hayran kaldığı kahveyi İstanbul’a getirerek Türkleri kahve ile buluşturan isim.

Kahve Makinesi

Farklı metotlarda çekilen kahve çekirdekleri incelik ya da kalınlığına göre hangi tarzda kahve içeceğinizi belirler. Sevdiğiniz kahve türüne göre ise kahve makinesi seçimini yapabilirsiniz.

Türk kahvesi seven biriyseniz Espresso makinesi almak çokta doğru bir seçim olmayabilir. Bu yüzden en çok sevdiğiniz tarz hangisiyse o kahvenin makinesine yönelmek doğru olacaktır.

 

Kahve Makinesi Fiyatları

Kahve makineleri her gün firmaların geliştirdiği yeni yöntemlerle hem kullanımı kolaylaşıyor hem de her ortama uyum sağlayabilecek tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Marka ve modeline göre değişen kahve makineleri fiyatlarının en uygun olanları ise elektrikle çalışan çok kısa sürede kahveyi pişiren Türk kahvesi makineleridir. Kahve çekirdeklerini öğütmeye yarayan öğütücüler ise hem taze kahve tüketmemize hem de kahve makinelerini kullanmamıza yarar.

Filtre kahve makineleri, Americano yapımına da olanak sağladığı için en çok tercih edilen kahve makinelerinin başında gelir. Birçok tasarıma sahip olan filtre kahve makinelerine zaman ayarı da eklenmesi sabah uyandığınızda kahvenizin hazır olmasını sağlıyor. Filtre kahve makinelerinde firmalar her bütçeye uygun filtre kahve makinesi üretimini sağlıyor.

Basınçla çalışan kahve makineleri fiyatları ise genellikle uyguladığı basıncın yoğunluğuna göre değişebiliyor. Ne kadar fazla basınç uygularsa makine fiyatı o kadar yüksek oluyor. Genellikle ofislerde veya profesyonel kullanım için tercih edilen basınçlı makineler uzun ömürlük kullanım için de uygunlar.

 

Kahve Makinesi Türleri

Kullanım amacına göre değişen kahve makineleri kişisel kullanım ya da ofis kullanımına uygun kahve makineleri tercih edilir. Bunlar; filtre kahve makinesi, espresso makinesi, Nescafe kahve makineleri, kapsüllü kahve makineleri, Türk kahvesi makinesi kullanım amacına göre bir kafe işletiyorsanız vakumlu kahve makinelerini profesyoneller sonuçlar için tercih edilebilir.

Filtre kahve makineleri, kullanımı en kolay makinelerden biridir bu sebeple evde, ofiste ve kişisel kullanımlar için en çok tercih edilen makinelerin başında gelir. Filtre kahve makineleri değiştirilebilir kağıt filtreler ve değiştirilemez makinenin kendisine ait filtreler şeklinde olabilir. Çekirdekten öğütülmüş kahve filtrenin içine koyulur ve kaç bardak kahve içilecekse su haznesine içilecek kahve miktarı kadar su koyulur. Kahve ve su birlikte demlenmeye başlarlar kahve haznesinden, karafa damlayarak kahve demlenir ve kısa sürede kahveniz hazır olur.

Espresso makineleri, otomatik ya da manuel olarak kullanılan espresso kahve makinelerinin özellik ve donanımları birbirinden farklıdır. Taze öğütülmüş kahve çekirdekleri kısa sürede ve en veremli aroma ile kullanılmaktadır. Espresso makinelerinden çıkan kahveler genellikle en sert ve yoğun kahvelerdir. Espresso bardaklarında shot şeklinde de içilmektedir veya latte ve cappucino için alt zemin oluşturmaktadır.

 

Nescafe kahve makineleri yalnızca Nescafe markası kahveler için üretilmiştir ve farklı bir kahve ile kullanımı önerilmemektedir. Makine tek tip bir kahve türü tarafından kullanıldığı için ürünün kullanımı diğer kahve makinelerine göre daha kısıtlıdır.

 

Kapsüllü kahve makineleri plastik bir kapsül içine daha önceden öğütülmüş kahvenin sıkıştırılması ile elde edilen bir kahve kapsülü türüdür. Kullanımı oldukça kolay bir makine olan kapsüllü kahve makinesine kapsül yerleştirilir, bir iğne yardımıyla kapsül delinir ve basınçlı su geçirilerek kahve alınır. Kapsüllü kahve makinelerinin markaları farklıdır ve bu markaların her biri yalnızca kendi üretimi olan kapsüller ile çalışmaktadır.

 

Türk kahvesi makineleri bugün Türkiye’de neredeyse her evde ve iş yerinde bulunan kahve makinesidir. Kolay kullanımı ve geleneksel bir alışkanlık haline gelen Türk kahvesi içilmesi kadar ikram edilmesiyle de meşhurdur. Birçok marka her sene geliştirerek Türk kahvesi makineleri üretimini yapıyorlar. Kullanımı oldukça kolay olan Türk kahvesi makinesinde genellikle haznenin içine içilecek bardak kadar su koyulur ve kişi sayısına göre kahve ilave edilir. Su ve kahve birlikte pişerek köpüklü ve yoğun bir tat oluşturan kahve hazır olmuş olur. Hazırlanması yalnızca birkaç dakika sürmektedir.

 

Vakumlu kahve makineleri geleneksel kahve makinesi arayanlar için ideal olacaktır. Vakum sistemi sayesinde istediğiniz her an ve her yerde iyi bir kahve deneyimi sunar. Vakumlu kahve makineleri ile kahve çekirdeklerinden tüm aromayı çıkartabilirsiniz. Vakumlu kahve makineleri elektriğe ihtiyaç duymadan yalnızca bir alev ile kullanılır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.